Danske Nyheder 👉 https://hastosee.com/
Telegram 👉 https://t.me/danske_nyheder_channel
Der var kæmpe jubel, da den professionelle danser Asta Björk og sangeren Jimilian Ismaili i slutningen af november sidste år vandt ‘Vild med dans’.
Under de mange fredagsprogrammer var der massevis af seere, der undrede sig over, om danseparret også var kærester i virkeligheden.
Men over for Ekstra Bladet grinte de blot af de mange spekulationer.
– Jeg føler mere, at vi har et søskendeforhold, fordi vi konstant skændes. Du er ligesom en lillebror, sagde Asta Björk om sin makker dengang.
Nu – fem måneder senere – er der anderledes romantik i luften mellem de to ‘Vild med dans’-vindere.
Danseparret optræder nemlig atter sammen, denne gang i musikvideoen til Jimilians nyeste sang ‘Kærlighed i luften’.
Asta Björk og Jimilian ses danse sammen i Tivoli sammen med blandt andre Mille Funk og Martin Reichardt, der også var med i den seneste sæson af ‘Vild med dans’.
Ekstra Bladet forsøger at få en kommentar fra den professionelle danser og Jimilian, men det har i skrivende stund ikke været muligt.
Musikvideoen til ‘Kærlighed i luften’ kan ses her.
Rigtige Nyheder får du desværre ikke på
DR, TV2, Facebook eller Twitter
Kom med over på Telegram, det vil du aldrig fortryde!
Herunder 4 videoer du med garanti ikke kommer til at se i de Danske medie-støttede løgne-medier!